DevSecOps Engineer / ElasticSearch Engineer

Suitcase

Open position

Calendar2

28.05.2022

Location pin

Zagreb

06bf7bdc 926a 487b be9f 7bb0b473010f

Opis tvrtke

Jedan smo od vodećih pružatelja usluga s područja informacijske sigurnosti za tvrtke, institucije i ostale organizacije. Postojimo od 2007. godine i sjedište nam je u Zagrebu u Hrvatskoj.

Štitimo klijente od sigurnosnih prijetnji koje mogu uzrokovati krađu povjerljivih informacija, financijske gubitke i reputacijsku štetu.

Pružamo usluge i razvijamo produkte i rješenja kako bi naši korisnici dosegli željenu razinu sigurnosti.

Opis posla

Radno mjesto: u uredu (Zagreb, Osijek) i/ili od doma, prema dogovoru.

Odgovornosti:

  • • Rad na dizajnu, dokumentiranju, izgradnji, osiguranju i održavanju ElasticSearch i ElasticSecurity rješenja (Elasticsearch, Logstash, Kibana)
  • • Razvoj i integracija infrastrukture za prikupljanje, obradu i analizu sigurnosnih događaja (eng. SIEM).
  • • Razvoj rješenja za integraciju SIEM-a sa ostalim sigurnosnim rješenjima.
  • • Konfiguriranje SIEM-a i popratnih razvojnih rješenja za rad u pripadajućoj/traženoj okolini.
  • • Održavanje SIEM-a i popratnih razvojnih rješenja za rad u pripadajućoj/traženoj okolini.
  • • „Troubleshooting“ SIEM-a u slučaju degradacije performansi ili zastoja rada.

Kvalifikacije

Tražena iskustva i znanje:

  • • Stručno znanje ElasticSearch platforme - Više od 1 godine iskustva kao ElasticSearch inženjer.
  • • Iskustvo u radu s ElasticSearchom: dizanje produkcijskog klastera, upravljanje indeksima, korištenje XPack proširenja, poznavanje i korištenje Curator akcija i(li) ILM politika.
  • • Iskustvo u radu s Logstashom: pisanje konfiguracija za pipeline.
  • • Iskustvo u radu s Kibanom: korištenje i poznavanje Monitoring i Management sekcije, poznavanje strategija i tehnika vizualizacije
  • • Iskustvo u radu s Linux OS: podizanje OS-a, osnovno poznavanje Linux arhitekture, korištenje naredbi unutar sh/bash okoline.
  • • Iskustvo u radu s Git platformom.
  • • Osnovno znanje mreža i mrežnih protokola.
  • • Osnovno znanje programiranja i razvoja Bash i(li) Python skripti.
  • • Izražene komunikacijske i organizacijske vještine.
  • • Proaktivnost i samostalnost u izvršavanju poslova.
  • • Engleski jezik - napredno znanje u govoru i pismu.
  • • Vozačka dozvola B kategorije.

Poželjna iskustva i znanje (ne očekujemo, ali su svakako prednosti):

  • • Posjedovanje nekog od Elastic certifikata (npr. Elastic Certified Engineer ili Analyst)
  • • Iskustvo u radu s Elastic agent ili Elastic Beats agentima.
  • • Iskustvo u radu s Beats Management ili Fleet.
  • • Iskustvo u ulozi System administratora.
  • • Iskustvo u InfoSec radnom okruženju.
  • • Iskustvo u radu s Docker alatom: stvaranje i podizanje Docker Images, poznavanje i korištenje Docker inspect naredbi, pisanje docker-compose datoteka.
  • • Iskustvo u radu s CI/CD platformom poput Jenkins.
  • • Iskustvo u radu s Cloud infrastrukturom i servisima.
  • • Iskustvo u radu s orkestracijskim platformama poput Kubernetes.

Dodatne informacije

Nudimo:

  • • Učenje i dijeljenje iskustava sa poznatim i cijenjenim stručnjacima iz područja IT sigurnosti.
  • • Certificiranje (Elastic, SANS/GIAC, OffSec, (ISC)², ISACA, CompTIA, EC-Council, Cisco, Security Blue Team, …) i interne edukacije/radionice.
  • • Izazovne projekte koji uključuju aktualna IT rješenja.
  • • Stimulativna primanja.
  • • Dodatno i dopunsko zdravstveno osiguranje.
  • • Multisport članarina.
  • • Ugodan uredski rad + mogućnost rada od kuće prema dogovoru.